SŁOWNIK POJĘĆ UTRACONYCH, PIP WILLIAMS
Wystaw opinię o produkcie
PIP WILLIAMS, ZYSK I S-KA, 2026-06-02, 9788383358406
Niektóre słowa są ważniejsze niż inne.
Dorastając w Skryptorium, zdążyłam się tego nauczyć.
Długo jednak nie umiałam pojąć, dlaczego tak jest.
W 1901 roku odkryto, że w Oksfordzkim Słowniku Języka...
Kod produktu: 9788383358406
Opis
Niektóre słowa są ważniejsze niż inne.
Dorastając w Skryptorium, zdążyłam się tego nauczyć.
Długo jednak nie umiałam pojąć, dlaczego tak jest.
W 1901 roku odkryto, że w Oksfordzkim Słowniku Języka Angielskiego brakuje słowa „dziewka”. Oto historia dziewczyny, która je ukradła.
Esme od urodzenia żyje wśród słów. Wychowana bez matki, spragniona wiedzy iświata, spędza dzieciństwo w Skryptorium – ogrodowej szopie, gdzie jej ojciec i zespół oddanych leksykografów zbierają hasła do wielkiego słownika języka angielskiego. Pewnego dnia na podłogę spada karteczka z napisem „dziewka”. Esme podnosi ją i zaczyna zbierać również inne porzucone wyrazy. Z czasem zaczyna dostrzegać, że to właśnie słowa i pojęcia odnoszące się do doświadczeń kobiet częściej niż inne giną, są pomijane, uznawane za nieistotne. Potajemnie zaczyna więc gromadzić słowa do innego słownika – „Słownika pojęć utraconych”.
Osadzona w burzliwym czasie walki o prawa kobiet, w epoce sufrażystek, powieść Słownik pojęć utraconych autorstwa Pip Williams to poruszająca opowieść o sile języka i o tym, kto decyduje, które historie zostaną zapisane. To także hołd dla kobiet, których głosy zbyt długo pozostawały na marginesie — ukryte między wierszami historii pisanej przez mężczyzn.
| AUTOR | PIP WILLIAMS |
| TYTUŁ | SŁOWNIK POJĘĆ UTRACONYCH |
| WYDAWCA | ZYSK I S-KA |
| ROK WYDANIA | 2026-06-02 |
| FORMAT | 140 X 205 MM |
| OPRAWA | MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI |
| ILOŚĆ STRON | 528 |
| EAN | 9788383358406 |
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.